PASTORAL

Župni ured otvoren je utorkom i petkom nakon svetih misa. Ovim putem bih Vas pozvao da nedjeljom ne tražite i ne obavljate uredske poslove jer ured ne radi, a svećenik nakon misa treba biti s vjernicima.

Krunica se moli prije Sv.Misa tokom svibnja, Trodnevnice Velike Gospe te listopada.

Velike Ispovjedi održavaju se uoči Uskrsa i Božića, te uoči župnog blagdana Velike Gospe u trodnevlju. Uz to vrše se i ispovjedi starih i bolesnih uoči Usrksa i Božića uz prethodni upis i dogovor sa svećenikom. Naravno, uz to kad vjernik osjeti potrebu za ispovjedi može to učiniti po dogovoru sa svećenikom.

U radu župe aktivno sudjeluje Župno pastoralno i Župno ekonomsko vijeće, ministranti, čitači i mladi. Tako liturgijska grupa priprema nedjeljnu misu i čitanja. U župi se naglasak daje na rad s mladima, na duhovnu obnovu i na karitativni rad. Trend je aktivno uključivanje vjernika u zbivanja u župi.

Aktivno djeluje i župni zbor čije se probe održavaju svake subote u večernjim satima te se ovom prilikom pozivaju i novi članovi da se uključe : " Tko pjeva, dvaput moli ! ".

Uz župni zbor također djeluje i dječji zbor koji svake godine sudjeluje na Zlatnoj harfi. U župi djeluje i Marijanska mladež koju uz zbor vodi č.Tereza.

Župa odlazi na redovna hodočašća svake godine u poznata svetišta Trsat i Mariju Bistricu, te po dogovoru i zainteresiranosti i u ostala svetišta.

U župi je također aktivan i Caritas koji zahvaljujući dobročiniteljima iz Italije i naše župe kako novčano, tako i materijalno pomažu najpotrebnijima u župi, tako i izvan nje.

Velika briga, pažnja i ljubav daruje se starim i bolesnim uz pomoć časnih sestara Tereze i Angeline te članova vijeća koji ih redovno obilaze. Svake godine na Uskrsni ponedjeljak župa tradicionalno posvjećuje starima i bolesnima uz Sv. Misu i prigodno druženje.

Tijekom godine u pastrolnom centru Sv. Vinka Paulskog razne grupe održavaju duhovne obnove u koje se mogu uključiti i vjernici naše župe. O konkretnim grupama i sadržajima možete više pogledati na linku pastoralnog centra.

ZpastoralBG
chanel replica sale